www.borzecin.eu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oglądasz teraz
Aktualności

ul. Źródlana połączy się z ul. Trakt Królewski

Email Drukuj PDF

Na październikowej Sesji Rady Gminy Stare Babice podjęto Uchwałę w sprawie nabycia gruntów, położonych we wsi Borzęcin Mały, stanowiących działkę nr ew. 32/16 o powierzchni 0,0977 ha, z wykorzystaniem na cel publiczny, drogę wewnętrzną dojazdową. Uchwała dotyczy wykupu gruntu pod ulicę Źródlaną, która w miejscowości Borzęcin Mały łączy ul. Warszawską z ul. Trakt Królewski. Dotychczas ulica (wyłożona kostką) rozpoczynała się od ul.Warszawskiej i kończyła na wysokości Stacji Uzdatniania Wody Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Eko-Babice. Mieszkańcy aby dostać się do ul. Trakt Królewski, ostatni odcinek drogi musieli pokonywać po terenie polnym lub przez miejscowość Wiktorów (Gmina Leszno). Wykup potrzebnego gruntu pod drogę, pozwoli na dalsze prace w zakresie jej utwardzenia.

Więcej…
 

Tablica sołecka na ul. Batorego w Topolinie

Email Drukuj PDF

Kilka dni temu, przy ul. Batorego w miejscowości Topolin, ustanowiono tablicę sołecką, na której zamieszczać można istotne dla mieszkańców wiadomości.

Strefy zamieszania w sołectwie Topolin, przypadają na dwie wzajemnie oddalone od siebie ul. Chrobrego i Batorego. Dotychczas tablica sołecka zamontowana była przy ul.Chrobrego, mieszkańcy ul. Batorego natomiast takiej tablicy nie posiadali, w związku z czym mieli utrudniony dostęp do bieżących informacji.

Odpowiadając na postulaty  dotyczące potrzeby montażu takiej tablicy Urząd Gminy poczynił niezbędne działania celem zamówienia i instalacji.

Tablica stanęła na początku ulicy Batorego, po lewej stronie, patrząc od drogi wojewódzkiej, ul. Jana III Sobieskiego.

 

Odpowiedź Marszałka Województwa Maz. w/s Drogi 718

Email Drukuj PDF

20 października 2016 roku otrzymaliśmy odpowiedź Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego Pana Wiesława Raboszuk w sprawie naszej petycji (z dnia 29 sierpnia) dotyczącej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 718 na odcinku Borzęcin Duży – Ołtarzew – Pruszków.

Z pisma wynika, że:

- Zarząd Województwa Mazowieckiego ma świadomość trudnych warunków panujących na drodze 718;

- konieczne jest opracowywanie nowej dokumentacji projektowej rozbudowy tej drogi, która uwzględniać będzie nowe prawne wytyczne a także wnioski mieszkańców. Opracowanie takiej dokumentacji ma rozpocząć się w 2017 roku;

- w/w zadanie zapewne w listopadzie zostanie wpisane do WPF, który jest wiążącym dokumentem inwestycyjnym;

- samo wykonanie drogi (w ocenie Wicemarszałka) mogłoby rozpocząć się niezwłocznie po zaprojektowaniu i uzyskaniu pozwolenia na realizację inwestycji, choć wpływ na termin rozpoczęcia robót będą miały możliwości formalno-prawne i finansowe Województwa Mazowieckiego.

Ustalenia takie potwierdziliśmy w rozmowach telefonicznych z pracownikami Marszałka Województwa oraz Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Osobą do kontaktu w tej sprawie ze strony Marszałka Województwa jest pani Beata Domalewska tel. 22-5979-858;

Osobą do kontaktu w tej sprawie ze strony Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich jest pan Krzysztof Ismanowicz tel. 22-244-90-00 (wew. 210);

Poniżej cała treść pisma Wicemarszałka:

 

Więcej…
 

Wznawiamy działalność Portalika

Email Drukuj PDF

Po kilkumiesięcznej przerwie, spowodowanej względami technicznymi wznawiamy działalność naszego Portalika. Zaczynamy publikacją kilku tekstów, dotyczących propozycji do gminnego Budżetu Partycypacyjnego i budżetu ogólnego, piszemy o naszej petycji dotyczącej remontu Drogi Wojewódzkiej 718, ul. Jana III Sobieskiego i o postępach prac remontowych ul. Poprzecznej i Rataja. Zapraszamy!

 

Ul. Batorego w Topolinie-wniosek o utwardzenie drogi i prace nad chodnikiem

Email Drukuj PDF

W sierpniu 2016 złożono dwa wnioski do Budżetu Gminy Stare Babice na 2017 rok, dotyczące ul. Batorego w miejscowości Topolin. Pierwszy wniosek wskazywał na potrzebę utwardzenia drogi, drugi na potrzebę rozpoczęcia w 2017 roku prac w zakresie uregulowania własności gruntów pod chodnik.

Więcej…
 


Strona 3 z 83
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?
 

Z początkiem 2010 roku mamy

Użytkowników : 213405
Artykułów : 505
Zakładki : 8
Odsłon : 779000

Reklama

Wybrane zdjęcia

3.JPG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koszulki www.borzecin.eu

Prześlij nam ciekawe zdjęcie lub artykuł dotyczący Borzęcina czy okolic a otrzymasz wyjątkową i unikalną koszulkę www.borzecin.eu. Każda aktywność związana z borzęcińskim Portalikiem (również aktywność na Forum) będzie nagradzana!

Stare zdjęcia

Jeżeli jesteś w posiadaniu starych zdjęć Borzęcina lub okolic poinformuj nas o tym. Zaprezentujemy je na stronie!

Czas Warszawa