www.borzecin.eu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oglądasz teraz
Aktualności

Kolejna petycja dotycząca remontu Drogi Wojewódzkiej 718, ul. Jana III Sobieskiego

Email Drukuj PDF

W dniu 28 sierpnia 2016 roku wysłaliśmy do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Petycję, w której kolejny raz zwracamy się z prośbą o pilną przebudowę Drogi Wojewódzkiej 718, ul. Jana III Sobieskiego, na odcinku w miejscowości Topolin.

Więcej…
 

Oświetlenie ulic w Borzęcinie Małym - ciąg dalszy, jednak już nie z Budżetu Partycypacyjnego

Email Drukuj PDF

W ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego Gminy Stare Babice na 2016 rok, wspólnie z mieszkańcami zgłosiliśmy zadanie pn.: „Wykonanie projektu rozbudowy oświetlenia w miejscowości Borzęcin Mały przy ulicach przylegających do ulicy Kosmowskiej.” Chodzi w szczególności o ulice Lawendy, Lasku Brzozowego, Zielonej Łąki, Dzikiej Róży, Kwiatów Polnych.

Wykonanie takiego zadania oszacowano na kwotę ok. 30 000,00 zł. Z informacji uzyskanych w Urzędzie Gminy wynika, że prace nad stosowną dokumentacją projektową są finalizowane, dlatego zasadnym było podjęcie dalszych kroków w zakresie właściwych prac montażowych lamp. Wniosek o zamontowanie lamp został zgłoszony, jednak już nie do Budżetu Partycypacyjnego, tzw. "obywatelskiego" a do ogólnego Budżetu Gminy Stare Babice. Uzasadnieniem takiego działania jest fakt, że koszt wykonania oświetlenia (ok. 250-300 tyś. zł. na podstawie informacji uzyskanych w Urzędzie Gminy) jest nieporównywalnie większy od kosztów projektu i zwyczajnie nie zmieściłby się w ramach Budżetu Partycypacyjnego (przypomnijmy: z Budżetu Partycypacyjnego dla trzech miejscowości Borzęcin Duży, Borzęcin Mały, Topolin zarezerwowaną mamy kwotę 77 000,00 zł.).

O postępach w zakresie zgłoszonego zadania będziemy niezwłocznie informować.

 

Budżet partycypacyjny na 2017 rok-Wniosek z Topolina-Progi zwalniające

Email Drukuj PDF

Widok na ul. B. Chrobrego w miejscowości Topolin, patrząc w stronę Warszawy

Wzorem poprzedniego roku, Gmina Stare Babice ogłosiła zasady zgłaszania projektów do Budżetu Partycypacyjnego na 2017 rok. Jak wskazano na stronie internetowej Urzędu Gminy:

"Budżet partycypacyjny nazywany też obywatelski to forma konsultacji społecznych, w których mieszkańcy decydują o przeznaczeniu części budżetu gminy na zgłoszone bezpośrednio przez siebie zadania (przedsięwzięcia).

Babicki budżet partycypacyjny ma na celu zachęcenie mieszkańców do aktywności."

Dla miejscowości Topolin, jako grupa mieszkańców, niemal jednogłośnie zawnioskowaliśmy o zaprojektowanie i pobudowanie ok. 4 progów zwalniających na ul. B. Chrobrego, celem poprawy bezpieczeństwa pieszych, w szczególności dzieci.

Więcej…
 

Zaawansowane prace na ul. Poprzecznej i Rataja

Email Drukuj PDF

 

Możemy już obejrzeć daleko zaawansowane prace remontowe na drodze powiatowej ul. Poprzecznej i Rataja. Największa tegoroczna inwestycja drogowa, na łączną kwotę ok. 7,6 mln zł., prowadzona na odcinku 4,5 km, finansowana jest z budżetu trzech samorządów: Stare Babice- 880.000 zł, Ożarów Maz. -1.450.000 zł , Powiat Warszawski Zachodni -2,3 mln zł, a także z Narodowego Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej- 3 mln zł.

Więcej…
 

Akcja krwiodawstwa

Email Drukuj PDF

 

"Wszystkich tych, którym nieobojętny jest los innych ludzi prosimy o zgłoszenie się na najbliższą Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się 24 kwietnia 2016 roku (niedziela) na parkingu przed strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dużym przy ul.
Warszawskiej 828 w godz. 9.00 - 12.30.

Prosimy pamiętać o dokumencie tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem zamieszkania, a także o spożyciu lekkostrawnego posiłku. Akcję organizuje Międzygminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „FLORIAN”.

 


Strona 4 z 83
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?
 

Z początkiem 2010 roku mamy

Użytkowników : 213405
Artykułów : 505
Zakładki : 8
Odsłon : 779005

Reklama

Wybrane zdjęcia

karate4.JPG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koszulki www.borzecin.eu

Prześlij nam ciekawe zdjęcie lub artykuł dotyczący Borzęcina czy okolic a otrzymasz wyjątkową i unikalną koszulkę www.borzecin.eu. Każda aktywność związana z borzęcińskim Portalikiem (również aktywność na Forum) będzie nagradzana!

Stare zdjęcia

Jeżeli jesteś w posiadaniu starych zdjęć Borzęcina lub okolic poinformuj nas o tym. Zaprezentujemy je na stronie!

Czas Warszawa