www.borzecin.eu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oglądasz teraz
Aktualności

TOPOLIN POD WODĄ!

Email Drukuj PDF

No i stało się to czego chyba wszyscy się spodziewaliśmy. Po srogiej zimie dodatnie temperatury powodują roztopy i lokalne podtopienia. Jako pierwszy dał o sobie znać sąsiadujący z Borzęcinem Topolin.

Więcej…
 

Pożar samochodu na Warszawskiej

Email Drukuj PDF

W dniu 24.02.2010 roku ok. godz. 14.00 w Borzęcinie doszło do bardzo niebezpiecznego pożaru. Doszczętnie spłonęło dostawcze auto, z którego w ostatniej chwili ewakuował się kierowca. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Więcej…
 

Plan Rozwoju Miejscowości

Email Drukuj PDF

W dniu 16.02.2010 roku na sali gimnastycznej w Borzęcinie Dużym odbyło się spotkanie sołeckie w sprawie przyjęcia Planu Rozwoju Miejscowości (Borzęcin) na lata 2010-2017.

Plan Rozwoju Miejscowości jest dokumentem wymaganym do ubiegania się o środki pochodzące z Unii Europejskiej, w związku z powyższym gmina opracowała taki dokument, w którym wyszczególniono zadania, które począwszy od 2010 roku realizowane będą w naszej miejscowości:

Więcej…
 

Pasy przy cmentarzu

Email Drukuj PDF

 

 

 

Od pewnego czasu coraz głośniej mówi się o konieczności ustanowienia pasów przy naszym cmentarzu parafialnym w Borzęcinie.

Cmentarz zlokalizowany jest przy Wojewódzkiej ulicy Warszawskiej o natężonym ruchu. Przy cmentarzu jest parking, po drugiej stronie drogi natomiast sklep i punkt sprzedaży zniczy. Siłą rzeczy prawie zawsze występuje tam wzmożony ruch pieszy i nieraz dochodziło tam do poważnych wypadków.

Grupa mieszkańców w trosce o bezpieczeństwo złożyła pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Grodzisku Mazowieckim z prośbą o ustanowienie w tym miejscy pasów drogowych, jednak do dnia dzisiejszego nie ma w tej sprawie odzewu.

Z monitoringu sprawy wynika, że utknęła ona między Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim a GDDKiA. Usytuowanie pasów może jednak okazać się bardzo trudne gdyż jak się okazuje pasy ustanawiane mogą być przy skrzyżowaniach dróg a w wyżej opisanym miejscu takie skrzyżowanie nie występuje. Mamy jednak nadzieję, że bezpieczeństwo mieszkańców okaże się argumentem nie do odrzucenia.

Poprawiony: wtorek, 30 marca 2010 10:58
 

Kolektory słoneczne w Borzęcinie

Email Drukuj PDF

W dniu 19.01.2010 roku w na sali gimnastycznej w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Borzęcinie odbyło się spotkanie mieszkańców naszej miejscowości z władzami gminy w sprawie możliwości przygotowania i złożenia wniosku aplikacyjnego dla projektu zakupu i instalacji kolektorów słonecznych w indywidualnych gospodarstwach domowych.

Sądząc po frekwencji spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Więcej…
 


Strona 83 z 83
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?
 

Z początkiem 2010 roku mamy

Użytkowników : 213405
Artykułów : 505
Zakładki : 8
Odsłon : 779016

Reklama

Wybrane zdjęcia

24.JPG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koszulki www.borzecin.eu

Prześlij nam ciekawe zdjęcie lub artykuł dotyczący Borzęcina czy okolic a otrzymasz wyjątkową i unikalną koszulkę www.borzecin.eu. Każda aktywność związana z borzęcińskim Portalikiem (również aktywność na Forum) będzie nagradzana!

Stare zdjęcia

Jeżeli jesteś w posiadaniu starych zdjęć Borzęcina lub okolic poinformuj nas o tym. Zaprezentujemy je na stronie!

Czas Warszawa