www.borzecin.eu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oglądasz teraz Borzęcin Duży-najlepszy!
Email Drukuj PDF

 

W środę 28.09.2011 roku w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyła się uroczysta gala, na której rozstrzygnięto konkurs na najaktywniejsze sołectwo Województwa Mazowieckiego. Podwójnym zwycięzcą konkursu zostało sołectwo Borzęcin Duży, zdobywając IV i I miejsce w poszczególnych kategoriach i nagrody - sprzęt do monitoringu i sprzęt nagłośnieniowy.

W pierwszej połowie 2011 roku pojawiły się informacje, że Wojewoda Mazowiecki ogłosił I konkurs na najaktywniejsze sołectwo Województwa Mazowieckiego. Wtedy też, po krótkiej analizie działań sołectwa pojawił się pomysł by spróbować swoich sił. Tak od pomysłu przystąpiliśmy do prac nad projektem, który po konsultacjach nazwany został "Integracja przez działanie" i składał się z 5 działań:

- Systemowa pomoc najuboższym,

- Monitoring własnymi siłami,

- Wszechstronna działalność OSP,

- Środowisko przede wszystkim i

- Nasze miejsce w sieci.

W dniu 9 czerwca projekt był gotowy a oficjalnym zgłaszającym został Wójt Gminy Stare Babice. Następnie trzeba było uzbroić się w cierpliwość, gdyż rozstrzygnięcie miało nastąpić dopiero we wrześniu.

Termin uroczystej gali wyznaczono na 28 września. W Województwie Mazowieckim mamy 7000 sołectw ale tylko ok 35 przystąpiło do konkursu. Projekty oceniane były w kategoriach jako "miękkie" i "twarde" - infrastrukturalne. Jako jedyne sołectwo zdobyliśmy podwójną nagrodę, zajmując odpowiednio IV miejsce w ramach projektów "miękkich" i I miejsce w ramach projektów "twardych". Nagrody jakie wybraliśmy, to sprzęt do monitoringu i sprzęt nagłośnieniowy.

Analizując te działania, które zgłosiliśmy do konkursu nasuwa się myśl, że cała opisana aktywność możliwa jest tylko przy współpracy zarówno z Gminą, Proboszczem, Mieszkańcami, OSP i innymi ludźmi dobrej woli. Wręczenie nam takiego wyróżnienia  jest dobrym momentem, żeby za tę współpracę podziękować. Zdajemy sobie sprawę, że powtórzyć ten sukces będzie bardzo trudno, jednak każda nagroda mobilizuje do dalszej aktywności.

Czytaj więcej Gazecie Babickiej-wydanie na wrzesień-październik 2011 roku (strona 6,7):

http://archiwum.stare-babice.waw.pl/gazeta.php?arch=72

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?
 

Z początkiem 2010 roku mamy

Użytkowników : 213405
Artykułów : 505
Zakładki : 8
Odsłon : 764485

Reklama

Wybrane zdjęcia

poz4.JPG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koszulki www.borzecin.eu

Prześlij nam ciekawe zdjęcie lub artykuł dotyczący Borzęcina czy okolic a otrzymasz wyjątkową i unikalną koszulkę www.borzecin.eu. Każda aktywność związana z borzęcińskim Portalikiem (również aktywność na Forum) będzie nagradzana!

Stare zdjęcia

Jeżeli jesteś w posiadaniu starych zdjęć Borzęcina lub okolic poinformuj nas o tym. Zaprezentujemy je na stronie!

Czas Warszawa