www.borzecin.eu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oglądasz teraz Aktualności Dzień Otwartej Strażnicy

Dzień Otwartej Strażnicy

Email Drukuj PDF

W niedzielę 3 maja 2015 roku w godz. 11.00-16.00 druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie Dużym zorganizowali Dzień Otwartej Strażnicy. W tym wyjątkowym dniu każdy z mieszkańców mógł przyjść i obejrzeć nowo pobudowaną remizę, zobaczyć jakim sprzętem na co dzień operują Strażacy oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

Już sam nowy budynek robi ogromne wrażenie. Pobudowany zgodnie z obowiązującymi normami, sprawia wrażenie jakby była to zawodowa jednostka Straży Pożarnej. Wyposażenie również dedykowane jest zawodowcom począwszy od nowych wozów strażackich (nowy nabytek z 2013 roku - Renault Midlum), specjalnego namiotu do wypadków masowych, czy sprzętu do ratownictwa drogowego (np. nożyce do cięcia blach).

Dla odwiedzających przygotowano szereg atrakcji. Można było uczestniczyć w krótkim kursie z zakresu pierwszej pomocy i reanimacji poszkodowanego, zobaczyć jak wygląda uwalnianie osoby zakleszczonej w pojeździe, czy zasiąść za kierownicą wozów bojowych. Zorganizowano też pokaz starych zdjęć kolekcjonowanych w jednostce. Największą jednak atrakcją, szczególnie dla najmłodszych była krótka przejażdżka prawdziwym wozem strażackim. Dla wygłodniałych przygotowano pyszną grochówkę. Przyznać w tym miejscu należy, że zdjęcia zrobione na samym początku Dnia Otwartej Strażnicy nie w pełni oddają ducha imprezy ponieważ w godzinach popołudniowych naszą OSP zwiedziły prawdziwe tłumy. 

 

 

 

 

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?
 

Z początkiem 2010 roku mamy

Użytkowników : 196338
Artykułów : 505
Zakładki : 8
Odsłon : 650265

Reklama

Wybrane zdjęcia

IMG_2421.JPG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koszulki www.borzecin.eu

Prześlij nam ciekawe zdjęcie lub artykuł dotyczący Borzęcina czy okolic a otrzymasz wyjątkową i unikalną koszulkę www.borzecin.eu. Każda aktywność związana z borzęcińskim Portalikiem (również aktywność na Forum) będzie nagradzana!

Stare zdjęcia

Jeżeli jesteś w posiadaniu starych zdjęć Borzęcina lub okolic poinformuj nas o tym. Zaprezentujemy je na stronie!

Czas Warszawa