www.borzecin.eu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oglądasz teraz Aktualności Remont ul. Kosmowskiej-początek prac

Remont ul. Kosmowskiej-początek prac

Email Drukuj PDF

Z dniem 16 września 2015 roku rozpoczął się długo wyczekiwany remont ulicy Kosmowskiej w miejscowości Borzęcin Duży, Borzęcin Mały. Koszt pełnego remontu nawierzchni wraz z odwodnieniem wyniesie 4 398 480 zł. i niestety jest znacznie wyższy niż pierwotnie zakładano. Dobrą informacją natomiast jest planowany termin zakończenia prac, który zgodnie z umową określono na 26 października 2015 roku. Obecnie prowadzone prace są zwieńczeniem skomplikowanego procesu inwestycyjno - budowlanego, który rozpoczął się ponad 2 lat temu.

 

Przypomnijmy, najpierw należało poszukać źródeł finansowania inwestycji a co za tym idzie wypracować porozumienie pomiędzy Powiatem Warszawskim Zachodnim i Gminą Stare Babice, które pozwoliło partycypować samorządom w kosztach. Była to jedyna możliwość z uwagi na wysokie nakłady, niemożliwe do pokrycia przez jednego z inwestorów. Kiedy już ustalono zasady finansowania można było przystąpić do fazy projektowania i ubiegania się o decyzję w zakresie pozwolenia na budowę. Wspomnieć możemy tutaj o całym szeregu uwarunkowań, które należało uzgodnić przed uzyskaniem pozwolenia m. in. zjazdy na prywatne posesje, zgody właścicieli na wejście w teren a nawet odniesienie się do stanowiska archeologicznego znajdującego się w obrębie ulicy. Nie bez znaczenia pozostawał też termin zakończenia prac nad kanalizacją w ulicy Kosmowskiej.

Ostatnią fazą było przeprowadzenie tzw. przetargu na remont, który również trwał kilka miesięcy, pozwolił jednak wyłonić firmę, która zgłosiła chęć przeprowadzenia niezbędnych prac.

Niezwłoczne wejście wykonawcy na teren budowy i rozpoczęcie prac uprawdopodabnia zakończenie inwestycji w umówionym terminie. Trzeba jednak przygotować się na poważne utrudnienia w ruchu, również autobusów - szkolnego i L6.

Remont nawierzchni ulicy Kosmowskiej wraz z odwodnieniem jest pierwszym etapem gruntownego remontu tej drogi. Kolejnym ma być wykonanie chodnika po północnej stronie ulicy, co możliwe będzie po zakończeniu procedury wykupu niezbędnych na ten cel gruntów.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?
 

Z początkiem 2010 roku mamy

Użytkowników : 209349
Artykułów : 505
Zakładki : 8
Odsłon : 721122

Reklama

Wybrane zdjęcia

Top.JPG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koszulki www.borzecin.eu

Prześlij nam ciekawe zdjęcie lub artykuł dotyczący Borzęcina czy okolic a otrzymasz wyjątkową i unikalną koszulkę www.borzecin.eu. Każda aktywność związana z borzęcińskim Portalikiem (również aktywność na Forum) będzie nagradzana!

Stare zdjęcia

Jeżeli jesteś w posiadaniu starych zdjęć Borzęcina lub okolic poinformuj nas o tym. Zaprezentujemy je na stronie!

Czas Warszawa