www.borzecin.eu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Oglądasz teraz Skwer im. Fryderyka Chopina
Skwer im. Fryderyka Chopina


Email Drukuj PDF

W 2009 roku w miejscu dawnego stawu na rogu ulic Warszawskiej i Spacerowej w Borzęcinie rozpoczęto prace mające na celu urządzenie skweru.

Pierwsze efekty można było oglądać bardzo szybko. Utworzono tam alejki, posadzono drzewa oraz krzewy a także ogrodzono, powiększono i oczyszczono „stary” staw.

W sobotę 01.05.2010 roku odbyła się ceremonia nadania nazwy dla nowopowstałego Parku. Park oficjalnie nosi nazwę im. Fryderyka Chopina.   

Uroczystości rozpoczęły się w borzęcińskim kościele (o godz. 10.00) koncertem młodzieżowej Orkiestry Gminnej. Zjawili się m.in. Wójt Gminy Stare Babice Pan Krzysztof Turek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Henryk Kuncewicz, przedstawiciele władz borzęcińskiej Szkoły i kadry pedagogicznej, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Borzęcinie oraz wielu innych znakomitych gości.

Po ponad godzinnym koncercie oraz występach młodzieży szkolnej zebrani przenieśli się do parku na dalszą część celebracji. Były święcenia, przemówienia i co bardzo ważne z ust Wójta Gminy padło zapewnienie, że w najbliższym czasie podejmie starania mające na celu uruchomienie na skwerze placu zabaw dla dzieci.

 

Ale dlaczego Fryderyk Chopin?

Uzasadnieniem do nazwania parku imieniem Fryderyka Chopina był fakt, że artysta związany z Żelazową Wolą często zapewne odwiedzał również naszą miejscowość a symboli odnoszących się do jego twórczości wciąż tak mało w naszej okolicy. Pan Mariusz Dżyga prowadzący koncert w kościele poinformował zebranych, że cały obszar począwszy od Gminy Stare Babice aż do Żelazowej Woli nazywany jest Krainą Chopina.

W trakcie uroczystości przewidziano wiele atrakcji m. in. pokaz starych aut i motocykli... szkoda tylko, że pogada postanowiła zrobić mieszkańcom deszczowego psikusa.

Pomysł utworzenia parku w Borzęcinie jest dobrym rozwiązaniem dla mieszkańców, którzy szukają ciekawych miejsc na spacery i zabawy z rodziną.

Zdjęcia z uroczystości nadania nazwy:

 

Park w trakcie prac budowlanych:

"Drugi" staw, obok skweru;

 

 

 


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?

Czy jesteś zadowolony z systemu odbioru odpadów w Gminie?
 

Z początkiem 2010 roku mamy

Użytkowników : 213405
Artykułów : 505
Zakładki : 8
Odsłon : 764467

Reklama

Wybrane zdjęcia

Top.JPG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koszulki www.borzecin.eu

Prześlij nam ciekawe zdjęcie lub artykuł dotyczący Borzęcina czy okolic a otrzymasz wyjątkową i unikalną koszulkę www.borzecin.eu. Każda aktywność związana z borzęcińskim Portalikiem (również aktywność na Forum) będzie nagradzana!

Stare zdjęcia

Jeżeli jesteś w posiadaniu starych zdjęć Borzęcina lub okolic poinformuj nas o tym. Zaprezentujemy je na stronie!

Czas Warszawa